Stackpole Electronics Inc. RNF14DTC11K0
RNF14DTC11K0 picture photo
Mfg. Part Number
RNF14DTC11K0
Brief Description
RES 11K OHM 1/4W .5% AXIAL
Datasheet Download
RNF14DTC11K0.pdf
Availability of RNF14DTC11K0
QUANTITY
RNF14DTC11K0 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF14DTC11K0
Internal Part NumberEIS-RNF14DTC11K0
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)11k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF14DTC11K0
Related LinksRNF14D, RNF14DTC11K0 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF14DTC11K0 Details Description
Related parts for RNF14DTC11K0
FUSE GLASS 2A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
TERM RING HI TEMP 22-18AWG datasheet.pdf
CONN RCPT 16MM 2POS IP67 W/PIN datasheet.pdf
CAP TANT 470UF 10V 10% 2824 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 200W datasheet.pdf
CONN INLINE RCPT 2SKT SLD CUP datasheet.pdf
FIXED IND 3.3NH 700MA 100 MOHM datasheet.pdf
IC FLASH 1GBIT 30NS 63VFBGA datasheet.pdf
CONN HEADER .079" 18POS datasheet.pdf