Stackpole Electronics Inc. RNF14FAC30K1
RNF14FAC30K1 picture photo
Mfg. Part Number
RNF14FAC30K1
Brief Description
RES 30.1K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNF14FAC30K1.pdf
Availability of RNF14FAC30K1
QUANTITY
RNF14FAC30K1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF14FAC30K1
Internal Part NumberEIS-RNF14FAC30K1
SeriesRNF
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)30.1k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF14FAC30K1
Related LinksRNF14F, RNF14FAC30K1 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF14FAC30K1 Details Description
Related parts for RNF14FAC30K1
CONN EDGECARD 56POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC MCU 8BIT FLASH 38-TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 1.35K OHM 0.1% 0.4W 1206 datasheet.pdf
THERMAL PAD 8"X16" .040" GP datasheet.pdf
D4JL-TK-004 datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
PREMO-FLEX 1.25 JMPR LGT 127 TYP datasheet.pdf
TOOL POSITIONER M22520/2-12 datasheet.pdf
CONN BARRIER STRIP 24CIRC .437 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 10POS PIN datasheet.pdf
LC2MOS Complete, Dual 12-Bit MDACs IC datasheet.pdf
Multiformat 216 MHz Video Encoder with Six NSV 14-Bit DACs IC datasheet.pdf