Stackpole Electronics Inc. RNF14FTD226K
RNF14FTD226K picture photo
Mfg. Part Number
RNF14FTD226K
Brief Description
RES 226K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNF14FTD226K.pdf
Availability of RNF14FTD226K
QUANTITY
RNF14FTD226K Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF14FTD226K
Internal Part NumberEIS-RNF14FTD226K
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Compliance
Featured ProductRNF General Purpose and Precision Metal Film Resistors
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)226k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF14FTD226K
Related LinksRNF14F, RNF14FTD226K Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF14FTD226K Details Description
Related parts for RNF14FTD226K
RES 20K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
TIP REPLACEMENT .125" 800 DEG datasheet.pdf
CAP CER 24PF 500V 1111 datasheet.pdf
RES SMD 220 OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
FERRITE CHIP 120 OHM 500MA 0603 datasheet.pdf
BACKPLANE 3 SLOT CPU datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS .80MM R/A SMD datasheet.pdf
FIXED IND 270NH 525MA 380 MOHM datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 400V 700MA AXIAL datasheet.pdf