Stackpole Electronics Inc. RNF14FTE75K0
RNF14FTE75K0 picture photo
Mfg. Part Number
RNF14FTE75K0
Brief Description
RES 75K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNF14FTE75K0.pdf
Availability of RNF14FTE75K0
QUANTITY
RNF14FTE75K0 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF14FTE75K0
Internal Part NumberEIS-RNF14FTE75K0
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)75k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF14FTE75K0
Related LinksRNF14F, RNF14FTE75K0 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF14FTE75K0 Details Description
Related parts for RNF14FTE75K0
IDC CABLE - CKC26G/AE26G/CKC26G datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 4V 20% 1611 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 8 Circuit 0.250" (6.35mm) datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 5.08MM 4POS PCB datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS WALL MT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
RES 22 OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 300MA 480 MOHM datasheet.pdf
COMB SETHAR-MIK BELL 36M-IDC 0.7 datasheet.pdf
CONN HOUSING datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 12V 1500W datasheet.pdf