Stackpole Electronics Inc. RNMF14FTC1K33
RNMF14FTC1K33 picture photo
Mfg. Part Number
RNMF14FTC1K33
Brief Description
RES 1.33K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNMF14FTC1K33.pdf
Availability of RNMF14FTC1K33
QUANTITY
RNMF14FTC1K33 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNMF14FTC1K33
Internal Part NumberEIS-RNMF14FTC1K33
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Compliance
PCN Part NumberGlobal Part Number 9/Aug/2010
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.33k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.130" L (1.78mm x 3.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNMF14FTC1K33
Related LinksRNMF14, RNMF14FTC1K33 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNMF14FTC1K33 Details Description
Related parts for RNMF14FTC1K33
IC SWITCH SPDT 8MSOP datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole Press-Fit datasheet.pdf
RES SMD 249K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
FIXED IND 230NH 36A 0.48 MOHM datasheet.pdf
SENSOR 100PSI 1/8-27NPT .5-4.5V datasheet.pdf
IC REG LDO 24V 0.5A DPAK datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 35V SMD datasheet.pdf
RES 140 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 101K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 32POS 1.27MM T/H R/A datasheet.pdf
FIXED IND 330NH 645MA 235 MOHM datasheet.pdf