Stackpole Electronics Inc. RNMF14JTD270R
RNMF14JTD270R picture photo
Mfg. Part Number
RNMF14JTD270R
Brief Description
RES 270 OHM 1/4W 5% AXIAL
Datasheet Download
RNMF14JTD270R.pdf
Availability of RNMF14JTD270R
QUANTITY
RNMF14JTD270R Order Process
Ship out your order
Specifications of RNMF14JTD270R
Internal Part NumberEIS-RNMF14JTD270R
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)270
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.130" L (1.78mm x 3.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNMF14JTD270R
Related LinksRNMF14, RNMF14JTD270R Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNMF14JTD270R Details Description
Related parts for RNMF14JTD270R
RES SMD 180 OHM 0.1% 1/16W 0816 datasheet.pdf
CAP CER 8.2UF 10V X7R 1206 datasheet.pdf
CAP FILM 0.033UF 10% 1.6KVDC RAD datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
IC ADC 16BIT 40 MSPS 48-QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
RES 402 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 29POS T/H 0.100 TIN datasheet.pdf
CABLE ASSEMBLY FO OUTDDOR, SM, S datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
MICRO 37C S 10" WHT JACKP NI datasheet.pdf