Vishay/Dale RNR55H1430FSBSL
RNR55H1430FSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RNR55H1430FSBSL
Brief Description
RES 143 OHM 1/8W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNR55H1430FSBSL.pdf
Availability of RNR55H1430FSBSL
QUANTITY
RNR55H1430FSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNR55H1430FSBSL
Internal Part NumberEIS-RNR55H1430FSBSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)143
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNR55H1430FSBSL
Related LinksRNR55H1, RNR55H1430FSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNR55H1430FSBSL Details Description
Related parts for RNR55H1430FSBSL
CONN EDGECARD 36POS .125 SQ WW datasheet.pdf
CONN WATERTITE 50A 3P4W 480V/3PH datasheet.pdf
CH20M45 FRONT ELEMENT BLACK datasheet.pdf
CAP CER 130PF 100V 5% BP 1206 datasheet.pdf
Crystal 30.0000MHz 20ppm 20pF 30 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 5V 3W datasheet.pdf
FIXED IND 470NH 1.75A 120 MOHM datasheet.pdf
T CLAMP-T3 SERIES .375'' datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM L-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X30MM L-TAB T766 datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 5V 12V 70W datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 1.8V SMD datasheet.pdf