Vishay/Dale RNR55J3200DPB14
RNR55J3200DPB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNR55J3200DPB14
Brief Description
RES 320 OHM 1/8W .5% AXIAL
Datasheet Download
RNR55J3200DPB14.pdf
Availability of RNR55J3200DPB14
QUANTITY
RNR55J3200DPB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNR55J3200DPB14
Internal Part NumberEIS-RNR55J3200DPB14
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/01, RNR55
PackagingBulk
Resistance (Ohms)320
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateP (0.1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNR55J3200DPB14
Related LinksRNR55J3, RNR55J3200DPB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNR55J3200DPB14 Details Description
Related parts for RNR55J3200DPB14
RES CHAS MNT 500 OHM 5% 50W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 800V 2A DO214AC datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH 30V 5A 8SOIC datasheet.pdf
CONN PLUG 3 POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CAP CER 9.5PF 50V P2H 0603 datasheet.pdf
RES 1K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 40.2 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 68UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 5A 120V datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE SKT datasheet.pdf
CAP FILM 4.3UF 5% 1250VDC AXIAL datasheet.pdf