Murata Electronics North America RPE5C1H100J2S2Z03A
RPE5C1H100J2S2Z03A picture photo
Mfg. Part Number
RPE5C1H100J2S2Z03A
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
RPE5C1H100J2S2Z03A.pdf
Availability of RPE5C1H100J2S2Z03A
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RPE5C1H100J2S2Z03A Order Process
Ship out your order
Specifications of RPE5C1H100J2S2Z03A
Internal Part NumberEIS-RPE5C1H100J2S2Z03A
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship RPE5C1H100J2S2Z03A today.
SeriesRPE5C1H100
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeDIP
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-RPE5C1H100J2S2Z03A
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksRPE5C1H10, RPE5C1H100J2S2Z03A Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
RPE5C1H100J2S2Z03A Details Description
Related parts for RPE5C1H100J2S2Z03A
SPEAKER 8OHM .3W 87DB 15MM SMD datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 15V 65W datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Panel Mount, Through Hole Solder datasheet.pdf
CONN USB ADAPTOR A FEMALE/B MALE datasheet.pdf
CAP ALUM 180UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 24AWG WHITE 1000' datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS 1.0MM datasheet.pdf
TXRX DWDM EML 100GHZ APD XFP datasheet.pdf
DIODE ZENER 20V 500MW DO35 datasheet.pdf