Susumu RR0816Q-49R9-D-68R
RR0816Q-49R9-D-68R picture photo
Mfg. Part Number
RR0816Q-49R9-D-68R
Brief Description
RES SMD 49.9 OHM 0.5% 1/16W 0816
Datasheet Download
RR0816Q-49R9-D-68R.pdf
Availability of RR0816Q-49R9-D-68R
QUANTITY
RR0816Q-49R9-D-68R Order Process
Ship out your order
Specifications of RR0816Q-49R9-D-68R
Internal Part NumberEIS-RR0816Q-49R9-D-68R
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)49.9
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0816
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RR0816Q-49R9-D-68R
Related LinksRR0816Q-4, RR0816Q-49R9-D-68R Datasheet, Susumu Distributor
RR0816Q-49R9-D-68R Details Description
Related parts for RR0816Q-49R9-D-68R
RES 95.3K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
BUZZER PIEZO 12VDC 40MM PCMNT datasheet.pdf
RES 4.7K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 1.52K OHM 0.1% 0.4W 1206 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf
LED PANEL ORN HIEFF SNAP-IN STR datasheet.pdf
CABLE STOP - BACK SEC datasheet.pdf
FERRITE CORE datasheet.pdf
Connector Receptacle 48 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130POS .100" datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
RES SMD 12 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf