Sullins Connector Solutions RSA50DRSH-S288
RSA50DRSH-S288 picture photo
Mfg. Part Number
RSA50DRSH-S288
Brief Description
CONN EDGECARD 100PS .125 EXTEND
Datasheet Download
RSA50DRSH-S288.pdf
Availability of RSA50DRSH-S288
QUANTITY
RSA50DRSH-S288 Order Process
Ship out your order
Specifications of RSA50DRSH-S288
Internal Part NumberEIS-RSA50DRSH-S288
Number of Positions100
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.125" (3.18mm)
FeaturesCard Extender
Mounting TypeBoard Edge, Straddle Mount
TerminationSolder
ColorGreen
Flange FeatureTop Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RSA50DRSH-S288
Related LinksRSA50DR, RSA50DRSH-S288 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
RSA50DRSH-S288 Details Description
Related parts for RSA50DRSH-S288
RES SMD 120 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 400V 1A DO213AB datasheet.pdf
OSC XO 4.000MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf
RES 0.3 OHM 10W 10% AXIAL datasheet.pdf
THERMAL PAD RECT .005" Q3 ADH datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
RES 53.6 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
POT 5K OHM 0.08W CARBON LINEAR datasheet.pdf
DIODE ZENER 43V 1W DO204AL datasheet.pdf