Stackpole Electronics Inc. RSF12GB220K
RSF12GB220K picture photo
Mfg. Part Number
RSF12GB220K
Brief Description
RES MO 1/2W 220K OHM 2% AXIAL
Datasheet Download
RSF12GB220K.pdf
Availability of RSF12GB220K
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RSF12GB220K Order Process
Ship out your order
Specifications of RSF12GB220K
Internal Part NumberEIS-RSF12GB220K
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingBulk
Resistance (Ohms)220k
Tolerance±2%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Oxide Film
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 200°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.138" Dia x 0.354" L (3.50mm x 9.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RSF12GB220K
Related LinksRSF12, RSF12GB220K Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RSF12GB220K Details Description
Related parts for RSF12GB220K
SWITCH PUSH DPST-NC 10A 110V datasheet.pdf
IC TXRX RS232/RS485/EIA562 24DIP datasheet.pdf
CAP CER 10PF 10V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP FILM 1000PF 10% 630VDC RAD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 60W datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SP3T 5A 120V datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 165VIN 48VOUT 25W datasheet.pdf
04+04 DIL EXT PIN HDR datasheet.pdf
CONN RJ45 PLUG LOCK-IN DEVICE datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X10MM XCUT datasheet.pdf
CTV 128C 128#22D PIN RECP datasheet.pdf
3300UF 16V 12,5X25MM 105C 3000H datasheet.pdf