Stackpole Electronics Inc. RSMF2FB80R6
RSMF2FB80R6 picture photo
Mfg. Part Number
RSMF2FB80R6
Brief Description
RES METAL OX 2W 80.6 OHM 1% AXL
Datasheet Download
RSMF2FB80R6.pdf
Availability of RSMF2FB80R6
QUANTITY
RSMF2FB80R6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RSMF2FB80R6
Internal Part NumberEIS-RSMF2FB80R6
PackagingBulk
Resistance (Ohms)80.6
Tolerance±1%
Power (Watts)2W
CompositionMetal Oxide Film
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 235°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.165" Dia x 0.433" L (4.20mm x 11.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RSMF2FB80R6
Related LinksRSMF2, RSMF2FB80R6 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RSMF2FB80R6 Details Description
Related parts for RSMF2FB80R6
RES SMD 97.6K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CONN SOCKET IDC 30POS W/STR TIN datasheet.pdf
IC DAC 16BIT MONO W/VREF 28-DIP datasheet.pdf
RES SMD 24.9 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
IC REG BOOST ADJ 0.3A 8SSOP datasheet.pdf
TXRX OPT SFP 4 GB/S 1310NM datasheet.pdf
HEATSINK 23X23X7.5MM W/OUT TIM datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 1A 250VAC RADIAL datasheet.pdf
RES 1.6 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
NETWORK CABLE 4POS M12-CBL datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X12.7MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 56POS PIN datasheet.pdf