Stackpole Electronics Inc. RSMF2JT820R
RSMF2JT820R picture photo
Mfg. Part Number
RSMF2JT820R
Brief Description
RES METAL OX 2W 820 OHM 5% AXL
Datasheet Download
RSMF2JT820R.pdf
Availability of RSMF2JT820R
QUANTITY
RSMF2JT820R Order Process
Ship out your order
Specifications of RSMF2JT820R
Internal Part NumberEIS-RSMF2JT820R
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)820
Tolerance±5%
Power (Watts)2W
CompositionMetal Oxide Film
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 235°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.165" Dia x 0.433" L (4.20mm x 11.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RSMF2JT820R
Related LinksRSMF2, RSMF2JT820R Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RSMF2JT820R Details Description
Related parts for RSMF2JT820R
MOSFET N-CH 60V 75A D2PAK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS 1MM DIP SLD datasheet.pdf
METRAL STB datasheet.pdf
RES 75K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
IO NICU NRS PU V0 REC datasheet.pdf
TVS DIODE 102VWM 165VC DO-214AC datasheet.pdf
381 TB PLU PLU W/HANDLE datasheet.pdf
RES 24.3 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 154 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN BACKSHELL 25POS C/W 4-40 datasheet.pdf