Yageo RT0603BRD0730R9L
RT0603BRD0730R9L picture photo
Mfg. Part Number
RT0603BRD0730R9L
Brief Description
RES SMD 30.9 OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
RT0603BRD0730R9L.pdf
Availability of RT0603BRD0730R9L
QUANTITY
RT0603BRD0730R9L Order Process
Ship out your order
Specifications of RT0603BRD0730R9L
Internal Part NumberEIS-RT0603BRD0730R9L
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)30.9
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RT0603BRD0730R9L
Related LinksRT0603BR, RT0603BRD0730R9L Datasheet, Yageo Distributor
RT0603BRD0730R9L Details Description
Related parts for RT0603BRD0730R9L
MOSFET N-CH 500V 11A TO-247AC datasheet.pdf
RES SMD 332 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN HEADER VERT .100 11POS 15AU datasheet.pdf
MOSFET N-CH 1000V 18A SOT-227 datasheet.pdf
QUICKIE*II HEADER datasheet.pdf
IC UNIVERSAL DATA CONV 176-HLQFP datasheet.pdf
RES SMD 57.6 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf