Vishay/Dale RWR80S64R9FSRSL
RWR80S64R9FSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR80S64R9FSRSL
Brief Description
RES 64.9 OHM 2W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR80S64R9FSRSL.pdf
Availability of RWR80S64R9FSRSL
QUANTITY
RWR80S64R9FSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR80S64R9FSRSL
Internal Part NumberEIS-RWR80S64R9FSRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR80S
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)64.9
Tolerance±1%
Power (Watts)2W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.406" L (2.39mm x 10.31mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR80S64R9FSRSL
Related LinksRWR80S6, RWR80S64R9FSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR80S64R9FSRSL Details Description
Related parts for RWR80S64R9FSRSL
RES SMD 240K OHM 0.1% 1/4W 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 90MA 5.8 OHM SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES 2.55 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 43POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONV DC/DC 24V 5V 6A 30W PCB datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
Connector Receptacle USB TypeB 2.0 4 Position Surface Mount, Right Angle, Horizontal datasheet.pdf
RES 69.8 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 17POS INLINE SKT datasheet.pdf