Vishay/Dale RWR81N25R5FSRSL
RWR81N25R5FSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR81N25R5FSRSL
Brief Description
RES 25.5 OHM 1W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR81N25R5FSRSL.pdf
Availability of RWR81N25R5FSRSL
QUANTITY
RWR81N25R5FSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR81N25R5FSRSL
Internal Part NumberEIS-RWR81N25R5FSRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR81N
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)25.5
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR81N25R5FSRSL
Related LinksRWR81N2, RWR81N25R5FSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR81N25R5FSRSL Details Description
Related parts for RWR81N25R5FSRSL
LED YLW DIFF 7.3X2.4MM RECT T/H datasheet.pdf
CAP CER 0.039UF 500V X7R 2220 datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 19F OLIVE datasheet.pdf
FUSE AUTOMOTIVE 10A 32VDC BLADE datasheet.pdf
LED PNL MT 1" 125VAC WT DOME RED datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
ZACK STRIP 10SECT PRINT HORIZON datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 5V 40A 200W datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
TRANS RF BIPO 575W 20A M214 datasheet.pdf