Vishay/Dale RWR81N4640FRS70
RWR81N4640FRS70 picture photo
Mfg. Part Number
RWR81N4640FRS70
Brief Description
RES 464 OHM 1W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR81N4640FRS70.pdf
Availability of RWR81N4640FRS70
QUANTITY
RWR81N4640FRS70 Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR81N4640FRS70
Internal Part NumberEIS-RWR81N4640FRS70
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR81N
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)464
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR81N4640FRS70
Related LinksRWR81N4, RWR81N4640FRS70 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR81N4640FRS70 Details Description
Related parts for RWR81N4640FRS70
VOLTMETER 200MVDC LED PANEL MT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS R/A .125 SLD datasheet.pdf
19P MTA156 CONN ASSY 20AWG LF datasheet.pdf
FUSE DIST BLOCK 310A 600V 3POLE datasheet.pdf
ACCY COUPLER MOVING INDUCTIVE datasheet.pdf
POT 500K OHM 1/40W CARBON R-LOG datasheet.pdf
CONN HDR 96POS 1.27MM SMD datasheet.pdf
CONN CARDEDGE DL 30POS .050 SMD datasheet.pdf
TOOL PRESS datasheet.pdf
27000UF 6,3V 22X40 datasheet.pdf