Vishay/Dale RWR81S2800FRRSL
RWR81S2800FRRSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR81S2800FRRSL
Brief Description
RES 280 OHM 1W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR81S2800FRRSL.pdf
Availability of RWR81S2800FRRSL
QUANTITY
RWR81S2800FRRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR81S2800FRRSL
Internal Part NumberEIS-RWR81S2800FRRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR81S
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)280
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR81S2800FRRSL
Related LinksRWR81S2, RWR81S2800FRRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR81S2800FRRSL Details Description
Related parts for RWR81S2800FRRSL
CONN RECEPT 8POS MALE PCB datasheet.pdf
DEK 5/3 5 MC GW 7 500/PK datasheet.pdf
30W DC/DC-CONV POWERLINE-PLUS datasheet.pdf
FIXED IND 470UH 300MA 950 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100" datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CAP CER 1.3PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CRYSTAL 38.000 MHZ 18PF SMT datasheet.pdf
SPECTRUM ANALYSER 15-2700MHZ datasheet.pdf
CAP FILM 1.5NF 3.5% 630VDC RAD datasheet.pdf
AB 3C 3#12 PIN PLUG datasheet.pdf
4 ADC/8 DAC with PLL, 192 kHz, 24 Bit CODEC IC datasheet.pdf