Vishay/Dale RWR81S30R9FSB12
RWR81S30R9FSB12 picture photo
Mfg. Part Number
RWR81S30R9FSB12
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 30.9 OHM 1W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR81S30R9FSB12.pdf
Availability of RWR81S30R9FSB12
QUANTITY
RWR81S30R9FSB12 Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR81S30R9FSB12
Internal Part NumberEIS-RWR81S30R9FSB12
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR81S
PackagingBulk
Resistance (Ohms)30.9
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR81S30R9FSB12
Related LinksRWR81S3, RWR81S30R9FSB12 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR81S30R9FSB12 Details Description
Related parts for RWR81S30R9FSB12
IC MPU I186 20MHZ 100SQFP datasheet.pdf
TRANS NPN DARL 30V 0.5A TO-92 datasheet.pdf
RES SMD 1.58M OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
IC SWITCH SPDT 6XSON datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
CAP ARRAY 470PF 50V X8R 0504 datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X30MM L-TAB T766 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 1 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
RES SMD 120M OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf