Vishay/Dale RWR81S3320FSBSL
RWR81S3320FSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR81S3320FSBSL
Brief Description
RES 332 OHM 1W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR81S3320FSBSL.pdf
Availability of RWR81S3320FSBSL
QUANTITY
RWR81S3320FSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR81S3320FSBSL
Internal Part NumberEIS-RWR81S3320FSBSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR81S
PackagingBulk
Resistance (Ohms)332
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR81S3320FSBSL
Related LinksRWR81S3, RWR81S3320FSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR81S3320FSBSL Details Description
Related parts for RWR81S3320FSBSL
ADAPTER TEST ASST 3POS PA datasheet.pdf
CONN RCPT .100" 66POS DUAL GOLD datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND 60POS .050" datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 10POS 2MM SMD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 500V 21A D2PAK datasheet.pdf
RES 294K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3000K 4SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156" datasheet.pdf