Vishay/Dale RWR81S4R22FSS70
RWR81S4R22FSS70 picture photo
Mfg. Part Number
RWR81S4R22FSS70
Brief Description
RES 4.22 OHM 1W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR81S4R22FSS70.pdf
Availability of RWR81S4R22FSS70
QUANTITY
RWR81S4R22FSS70 Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR81S4R22FSS70
Internal Part NumberEIS-RWR81S4R22FSS70
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR81S
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.22
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR81S4R22FSS70
Related LinksRWR81S4, RWR81S4R22FSS70 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR81S4R22FSS70 Details Description
Related parts for RWR81S4R22FSS70
IC LED Driver DC DC Regulator Multi-Step Dimming 25mA Backlight 14-TDFN-EP (3x3) datasheet.pdf
RES SMD 23.7 OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
CAP CER 220PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
DISPLAY 7SEGMENT YELLOW CC 0.31" datasheet.pdf
RES CHAS MNT 820 OHM 5% 2000W datasheet.pdf
SHORT LINK INSUL PRE-ASSY 2POLE datasheet.pdf
CBL RIBN 40COND 0.050 GRAY 100' datasheet.pdf
HEATSHRINK 1/16"-1000' BLACK datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 3.3V 40W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 28POS .125" datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
DIODE HYPERFAST 15A D2PAK datasheet.pdf