Vishay/Dale RWR81S4R99BRBSL
RWR81S4R99BRBSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR81S4R99BRBSL
Brief Description
RES 4.99 OHM 1W 0.1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR81S4R99BRBSL.pdf
Availability of RWR81S4R99BRBSL
QUANTITY
RWR81S4R99BRBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR81S4R99BRBSL
Internal Part NumberEIS-RWR81S4R99BRBSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR81S
PackagingBulk
Resistance (Ohms)4.99
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR81S4R99BRBSL
Related LinksRWR81S4, RWR81S4R99BRBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR81S4R99BRBSL Details Description
Related parts for RWR81S4R99BRBSL
BLADE REPLACEMENT KIT MOD datasheet.pdf
IC DECADE COUNTR/DIVIDER 16SSOP datasheet.pdf
FIXED IND 30NH SMD datasheet.pdf
TVS DIODE 12.8VWM 21.2VC AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 0.15A SC70-5 datasheet.pdf
RES 2.29 OHM 1W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
CONTROL TEMP 24V 18-36V PANEL MT datasheet.pdf
FLUORESC LAMP W/100 14/3 & 1407 datasheet.pdf
CONN HDR 35POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS JAM NUT SKT PCB datasheet.pdf
CAP CER 33PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 5POS SKT datasheet.pdf