Vishay/Dale RWR82S3010FRB12
RWR82S3010FRB12 picture photo
Mfg. Part Number
RWR82S3010FRB12
Brief Description
RES 301 OHM 1.5W 1% AXIAL
Datasheet Download
RWR82S3010FRB12.pdf
Availability of RWR82S3010FRB12
QUANTITY
RWR82S3010FRB12 Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR82S3010FRB12
Internal Part NumberEIS-RWR82S3010FRB12
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR82S
PackagingBulk
Resistance (Ohms)301
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.078" Dia x 0.312" L (1.98mm x 7.92mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR82S3010FRB12
Related LinksRWR82S3, RWR82S3010FRB12 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR82S3010FRB12 Details Description
Related parts for RWR82S3010FRB12
KWIK STRAP ORANGE 1/2 X 8" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP MICA 430PF 5% 1KV SMD datasheet.pdf
WDUALOBE CONNECTOR datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
CAP CER 10UF 25V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
SL-SMT 5.08/08/270FH 3.2SN BK datasheet.pdf
SAFETY EDGE datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X35MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS PNL MNT SKT datasheet.pdf