Vishay/Dale RWR84S49R9BRBSL
RWR84S49R9BRBSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR84S49R9BRBSL
Brief Description
RES 49.9 OHM 7W 0.1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR84S49R9BRBSL.pdf
Availability of RWR84S49R9BRBSL
QUANTITY
RWR84S49R9BRBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR84S49R9BRBSL
Internal Part NumberEIS-RWR84S49R9BRBSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR84S
PackagingBulk
Resistance (Ohms)49.9
Tolerance±0.1%
Power (Watts)7W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.23mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR84S49R9BRBSL
Related LinksRWR84S4, RWR84S49R9BRBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR84S49R9BRBSL Details Description
Related parts for RWR84S49R9BRBSL
CONN HEADER 3POS .100" SGL GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 12V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 75W datasheet.pdf
RES 542 OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 604K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 26POS PIN datasheet.pdf
GDT 350V 20% 10KA THROUGH HOLE datasheet.pdf
SENSOR PRES 30PSIA 0-50MV DIP datasheet.pdf
IC LOAD SWITCH 6A 6DSBGA datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 7.0X5.0 CMOS datasheet.pdf
MPPS?? Miniature Package Power Solutions 20V PNP LOW SATURATION TRANSISTOR AND 40V, 1A SCHOTTKY DIODE COMBINATION DUAL IC datasheet.pdf