Vishay/Dale RWR84S4R00BRB12
RWR84S4R00BRB12 picture photo
Mfg. Part Number
RWR84S4R00BRB12
Brief Description
RES 4 OHM 7W 0.1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR84S4R00BRB12.pdf
Availability of RWR84S4R00BRB12
QUANTITY
RWR84S4R00BRB12 Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR84S4R00BRB12
Internal Part NumberEIS-RWR84S4R00BRB12
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR84S
PackagingBulk
Resistance (Ohms)4
Tolerance±0.1%
Power (Watts)7W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.23mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR84S4R00BRB12
Related LinksRWR84S4, RWR84S4R00BRB12 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR84S4R00BRB12 Details Description
Related parts for RWR84S4R00BRB12
IC VREF SERIES ADJ SOT23-5 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 115V datasheet.pdf
CAP FILM 0.068UF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf
CONN HEADER 125POS TYPE B VERT datasheet.pdf
RES MO 3W 8.25 OHM 1% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK 3.50MM 19POS datasheet.pdf
BTN CAP PLTD 15580 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 5POS PIN datasheet.pdf
MINI LATCH HSG 0.100" SNGL ROW datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 192KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS JAM NUT PINS datasheet.pdf
CFR16 5% 330R datasheet.pdf