Vishay/Dale RWR89N32R4FMRSL
RWR89N32R4FMRSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR89N32R4FMRSL
Brief Description
RES 32.4 OHM 3W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR89N32R4FMRSL.pdf
Availability of RWR89N32R4FMRSL
QUANTITY
RWR89N32R4FMRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR89N32R4FMRSL
Internal Part NumberEIS-RWR89N32R4FMRSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR89N
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)32.4
Tolerance±1%
Power (Watts)3W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.187" Dia x 0.560" L (4.75mm x 14.22mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateM (1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR89N32R4FMRSL
Related LinksRWR89N3, RWR89N32R4FMRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR89N32R4FMRSL Details Description
Related parts for RWR89N32R4FMRSL
SCR NON-SENS 400V 55A TO-220 datasheet.pdf
CONN PATCHKIT 48JACKS 3.5" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
SEALING BOOT FOR SWITCH datasheet.pdf
CAP TANT POLY 68UF 6.3V 1210 datasheet.pdf
CRIMP CONTACT PIN 26-22AWG datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 14 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CABLE MARKER ELS 6/30 MC GE datasheet.pdf
CONN FEMALE PLUG 22POS ORG datasheet.pdf
CONN M12 3POS datasheet.pdf
CAP FILM 11NF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf