Vishay/Dale RWR89S3431FRS73
RWR89S3431FRS73 picture photo
Mfg. Part Number
RWR89S3431FRS73
Brief Description
RES 3.43K OHM 3W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR89S3431FRS73.pdf
Availability of RWR89S3431FRS73
QUANTITY
RWR89S3431FRS73 Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR89S3431FRS73
Internal Part NumberEIS-RWR89S3431FRS73
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR89S
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.43k
Tolerance±1%
Power (Watts)3W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.187" Dia x 0.560" L (4.75mm x 14.22mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR89S3431FRS73
Related LinksRWR89S3, RWR89S3431FRS73 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR89S3431FRS73 Details Description
Related parts for RWR89S3431FRS73
OPTOISO 3.75KV 2CH DARLNG 8SMD datasheet.pdf
CAP TANT POLY 150UF 4V 2312 datasheet.pdf
RES SMD 10M OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC USB CTLR NAND NX2LP 56QFN datasheet.pdf
RES 33.2 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 90VWM 146.4VC P600 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 1 Circuit datasheet.pdf
DIN-POWER 2F 024 UBERGANGSELEMEN datasheet.pdf