Sullins Connector Solutions RYM12DTBH-S189
RYM12DTBH-S189 picture photo
Mfg. Part Number
RYM12DTBH-S189
Brief Description
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD
Datasheet Download
RYM12DTBH-S189.pdf
Availability of RYM12DTBH-S189
QUANTITY
RYM12DTBH-S189 Order Process
Ship out your order
Specifications of RYM12DTBH-S189
Internal Part NumberEIS-RYM12DTBH-S189
Series-
PackagingTray
Number of Positions24
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
TerminationSolder
ColorGreen
Flange FeatureTop Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RYM12DTBH-S189
Related LinksRYM12DT, RYM12DTBH-S189 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
RYM12DTBH-S189 Details Description
Related parts for RYM12DTBH-S189
IDC CABLE-ASN24A/ AE24G / ASN24A datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 15V 40W datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 36-SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES 12.0 OHM 17W 10% AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 1.25MM TIN 7POS R/A datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 10POS STR 3.81MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 100W datasheet.pdf
CONN HEADER .100" 6POS datasheet.pdf
CABLE STRANDED datasheet.pdf
TERM BLOCK 7POS SIDE ENTRY 5MM datasheet.pdf