Seiko Instruments S-1000N29-N4T1G
S-1000N29-N4T1G picture photo
Mfg. Part Number
S-1000N29-N4T1G
Manufacturer
Product Category
PMIC - Supervisors
Brief Description
IC VOLT DETECT N-CH 29V SC-82AB
Datasheet Download
S-1000N29-N4T1G.pdf
Availability of S-1000N29-N4T1G
QUANTITY
S-1000N29-N4T1G Order Process
Ship out your order
Specifications of S-1000N29-N4T1G
Internal Part NumberEIS-S-1000N29-N4T1G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyPMIC - Supervisors
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeSimple Reset/Power-On Reset
Number of Voltages Monitored1
OutputOpen Drain or Open Collector
ResetActive Low
Reset Timeout-
Voltage - Threshold2.9V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-82A, SOT-343
Supplier Device PackageSC-82AB
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S-1000N29-N4T1G
Related LinksS-1000N, S-1000N29-N4T1G Datasheet, Seiko Instruments Distributor
S-1000N29-N4T1G Details Description
Related parts for S-1000N29-N4T1G
IC OPAMP GP 100KHZ RRO 8DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120PS .050 DIP SLD datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 8POS R/A 3.81MM datasheet.pdf
MONO SOLAR CELL 22MM X 7MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
RES 20K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 133 OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE SKT datasheet.pdf
CONN PLUG HSG 3POS datasheet.pdf