Seiko Instruments S-814A44AMC-BDIT2G
S-814A44AMC-BDIT2G picture photo
Mfg. Part Number
S-814A44AMC-BDIT2G
Brief Description
IC REG LDO 4.4V 135MA SOT23-5
Datasheet Download
S-814A44AMC-BDIT2G.pdf
Availability of S-814A44AMC-BDIT2G
QUANTITY
S-814A44AMC-BDIT2G Order Process
Ship out your order
Specifications of S-814A44AMC-BDIT2G
Internal Part NumberEIS-S-814A44AMC-BDIT2G
Regulator TopologyPositive Fixed
Voltage - Output4.4V
Current - Output135mA
Voltage - Dropout (Typical)0.2V @ 60mA
Number of Regulators1
Voltage - InputUp to 10V
Current - Limit (Min)-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-74A, SOT-753
Supplier Device PackageSOT-23-5
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S-814A44AMC-BDIT2G
Related LinksS-814A44A, S-814A44AMC-BDIT2G Datasheet, Seiko Instruments Distributor
S-814A44AMC-BDIT2G Details Description
Related parts for S-814A44AMC-BDIT2G
RES SMD 42.2K OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole Press-Fit datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 32KB FLASH 48LQFP datasheet.pdf
RES SMD 1.43M OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
EVAL BOARD 78M6613 32PIN QFN datasheet.pdf
COMPILER MPLAB XC8 STD datasheet.pdf
DIODE MODULE 45V 200A 3TOWER datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X10MM L-TAB datasheet.pdf
ASSY PIN EURO C/2 48 POS MFBL datasheet.pdf