Panduit S025X075VAC
S025X075VAC picture photo
Mfg. Part Number
S025X075VAC
Manufacturer
Product Category
Labels, Labeling
Brief Description
P1 CASSETTE LABEL VINYL .25
Datasheet Download
S025X075VAC.pdf
Availability of S025X075VAC
QUANTITY
S025X075VAC Order Process
Ship out your order
Specifications of S025X075VAC
Internal Part NumberEIS-S025X075VAC
Lead Free Status / RoHS StatusVendor undefined / Vendor undefined
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Cables, Wires - Management
FamilyLabels, Labeling
SeriesPanTher™, P1™
Packaging650 per Cassette
Label TypeSelf Laminating
Label Size0.25" x 0.75" (6.4mm x 19.1mm)
ColorWhite
MaterialVinyl
For Use With/Related ProductsPanduit LS8E (Hand-Held)
Operating Temperature-46°C ~ 107°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S025X075VAC
Related LinksS025X, S025X075VAC Datasheet, Panduit Distributor
S025X075VAC Details Description
Related parts for S025X075VAC
TRIAC ALTERNISTOR 600V TO220AB datasheet.pdf
DIODE MODULE 48KV 3.4A datasheet.pdf
IC DSP CONTROLLER 16BIT 100LQFP datasheet.pdf
IC MPU I.MXL 200MHZ 225MAPBGA datasheet.pdf
IC SHIFT RGSTR 8BIT CMOS 16SOIC datasheet.pdf
RES 9.53K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 16POS PIN datasheet.pdf