TE Connectivity Raychem Cable Protection S03-08-R-100HNCS466
S03-08-R-100HNCS466 picture photo
Mfg. Part Number
S03-08-R-100HNCS466
Manufacturer
Product Category
Solder Sleeve
Brief Description
SOLDERSLEEVE
Datasheet Download
S03-08-R-100HNCS466.pdf
Availability of S03-08-R-100HNCS466
QUANTITY
S03-08-R-100HNCS466 Order Process
Ship out your order
Specifications of S03-08-R-100HNCS466
Internal Part NumberEIS-S03-08-R-100HNCS466
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Cables, Wires - Management
FamilySolder Sleeve
SeriesSolderSleeve S03
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S03-08-R-100HNCS466
S03-08-R-100HNCS466 Details Description
Related parts for S03-08-R-100HNCS466
HEAT SINK 17MM X 17MM X 17.5MM datasheet.pdf
CONN CONTACT SOCKET PRESS FIT datasheet.pdf
IC BINARY RATE MULTIPLR 16-TSSOP datasheet.pdf
SENSOR 1500PSI 7/16-20UNF 4.5V datasheet.pdf
RES SMD 78.7 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 5A 30.8 MOHM SMD datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M4 NYLON 38MM datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 10.9A 17.76 MOHM datasheet.pdf