API Delevan S0402-27NF1
S0402-27NF1 picture photo
Mfg. Part Number
S0402-27NF1
Brief Description
FIXED IND 27NH 400MA 360 MOHM
Datasheet Download
S0402-27NF1.pdf
Availability of S0402-27NF1
QUANTITY
S0402-27NF1 Order Process
Ship out your order
Specifications of S0402-27NF1
Internal Part NumberEIS-S0402-27NF1
Material - CoreAlumina
Inductance27nH
Tolerance±1%
Current Rating400mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)360 mOhm Max
Q @ Freq23 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant2.48GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test250MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.043" L x 0.025" W (1.09mm x 0.64mm)
Height - Seated (Max)0.030" (0.76mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S0402-27NF1
Related LinksS0402, S0402-27NF1 Datasheet, API Delevan Distributor
S0402-27NF1 Details Description
Related parts for S0402-27NF1
RES SMD 162 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CONN HEADER 7POS 2.5MM STR TIN datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPST 9A 125V datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 11A D2PAK datasheet.pdf
IC OPAMP GP 2.2MHZ 14SOIC datasheet.pdf
RES SMD 24.3 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
IC CPLD 256MC 12NS 208PQFP datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1.7MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
CONN HDR 12POS 1.25MM R/A TIN datasheet.pdf