API Delevan S0603-22NH3E
S0603-22NH3E picture photo
Mfg. Part Number
S0603-22NH3E
Brief Description
FIXED IND 22NH 700MA 220 MOHM
Datasheet Download
S0603-22NH3E.pdf
Availability of S0603-22NH3E
QUANTITY
S0603-22NH3E Order Process
Ship out your order
Specifications of S0603-22NH3E
Internal Part NumberEIS-S0603-22NH3E
Material - CoreAlumina
Inductance22nH
Tolerance±3%
Current Rating700mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)220 mOhm Max
Q @ Freq35 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant3GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test250MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.062" L x 0.035" W (1.58mm x 0.89mm)
Height - Seated (Max)0.040" (1.02mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S0603-22NH3E
Related LinksS0603-, S0603-22NH3E Datasheet, API Delevan Distributor
S0603-22NH3E Details Description
Related parts for S0603-22NH3E
MOSFET 2P-CH 20V 6.5A BGA datasheet.pdf
SENSOR 300PSI 1/8-27NPT .5-4.5V datasheet.pdf
IC TIMING CTRL HUB K8TM 56-SSOP datasheet.pdf
FIXED IND 390UH 2.1A 270 MOHM TH datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 35V SMD datasheet.pdf
IC EEPROM 16KBIT 100KHZ 8SOIC datasheet.pdf
CAP CER 100PF 8KV RADIAL datasheet.pdf
IMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 1K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.2K OHM 1W 2% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE SKT datasheet.pdf