API Delevan S0603-39NG1E
S0603-39NG1E picture photo
Mfg. Part Number
S0603-39NG1E
Brief Description
FIXED IND 39NH 600MA 280 MOHM
Datasheet Download
S0603-39NG1E.pdf
Availability of S0603-39NG1E
QUANTITY
S0603-39NG1E Order Process
Ship out your order
Specifications of S0603-39NG1E
Internal Part NumberEIS-S0603-39NG1E
Material - CoreAlumina
Inductance39nH
Tolerance±2%
Current Rating600mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)280 mOhm Max
Q @ Freq37 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant2.2GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test250MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.062" L x 0.035" W (1.58mm x 0.89mm)
Height - Seated (Max)0.040" (1.02mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S0603-39NG1E
Related LinksS0603-, S0603-39NG1E Datasheet, API Delevan Distributor
S0603-39NG1E Details Description
Related parts for S0603-39NG1E
MOD INVERTER CCFL DIM DUAL 5W datasheet.pdf
CABLE TIE STD WR BLK 7.4" datasheet.pdf
BIT TORX TR T10S 1.1" datasheet.pdf
IC Z8 MCU OTP 16K IR CCP 44LQFP datasheet.pdf
SOLDER TIP CLEANER LEAD FREE datasheet.pdf
CONN RCPT 40POS 0.8MM SMD R/A datasheet.pdf
1064 POWER ENTRY MODUL 10A 70C datasheet.pdf
CAP ALUM 68UF 20% 385V SNAP datasheet.pdf