Laird Technologies IAS S2400BH36RTN
S2400BH36RTN picture photo
Mfg. Part Number
S2400BH36RTN
Manufacturer
Product Category
RF Antennas
Brief Description
ANT OMNIDIRECT 5.15DBI 36" RPTNC
Datasheet Download
S2400BH36RTN.pdf
Availability of S2400BH36RTN
QUANTITY
S2400BH36RTN Order Process
Ship out your order
Specifications of S2400BH36RTN
Internal Part NumberEIS-S2400BH36RTN
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category RF/IF and RFID
FamilyRF Antennas
Series-
Packaging*
Frequency GroupUHF (2 GHz ~ 3 GHz)
Frequency (Center/Band)2.4GHz
Frequency Range2.4GHz ~ 2.5GHz
Antenna TypeWhip, Straight
Number of Bands1
VSWR1.5
Return Loss-
Gain5.15dBi
Power - Max-
Features-
TerminationConnector, RP-TNC
Ingress Protection-
Mounting TypeBracket Mount
Height (Max)-
Applications-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S2400BH36RTN
Related LinksS2400B, S2400BH36RTN Datasheet, Laird Technologies IAS Distributor
S2400BH36RTN Details Description
Related parts for S2400BH36RTN
REGULATOR 5V 5A VADJ HORZ datasheet.pdf
INVERTER 5V-INPUT 900V-OUTPUT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS .100 EYELET datasheet.pdf
KIT EVAL FOR MAX9209 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 3POS WALL MT PINS datasheet.pdf
LED EASYWHT NEU WHT 4000K 2SMD datasheet.pdf
RES 36.1K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf