Laird Technologies IAS S24497P36NM
S24497P36NM picture photo
Mfg. Part Number
S24497P36NM
Manufacturer
Product Category
RF Antennas
Brief Description
ANT DIRECT TRI 7DBI 36" N MALE
Datasheet Download
S24497P36NM.pdf
Availability of S24497P36NM
QUANTITY
S24497P36NM Order Process
Ship out your order
Specifications of S24497P36NM
Internal Part NumberEIS-S24497P36NM
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category RF/IF and RFID
FamilyRF Antennas
Series-
Packaging*
Frequency GroupUHF (2 GHz ~ 3 GHz), SHF (f > 4 GHz)
Frequency (Center/Band)2.4GHz, 5.4GHz
Frequency Range2.4GHz ~ 2.5GHz, 4.9GHz ~ 5.9GHz
Antenna TypePanel
Number of Bands2
VSWR2
Return Loss-
Gain7dBi
Power - Max-
Features-
TerminationConnector, N Male
Ingress Protection-
Mounting TypeBracket Mount
Height (Max)1.500" (38.10mm)
Applications-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S24497P36NM
Related LinksS2449, S24497P36NM Datasheet, Laird Technologies IAS Distributor
S24497P36NM Details Description
Related parts for S24497P36NM
RES SMD 80.6K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 8.66KOHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN HEADR 150PS .8MM DL R/A SMD datasheet.pdf
IC VREF SERIES 3V SOT23-3 datasheet.pdf
CAP FILM 0.047UF 10% 250VDC 2416 datasheet.pdf
HEATSHRINK TUBING 3" datasheet.pdf
CAP ALUM 1800UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
RES 806K OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
FAN AXIAL 172X51MM 115VAC WIRE datasheet.pdf
INTERMEDIATE LEVER datasheet.pdf
TV 46C MIXED PIN J/N RECP datasheet.pdf
15UF 200V 10X30MM 125C 8000H datasheet.pdf