Delta Electronics S24SE3R307NDFA
S24SE3R307NDFA picture photo
Mfg. Part Number
S24SE3R307NDFA
Brief Description
DC/DC CONVERTER 30W 3.3V 7.5A
Datasheet Download
S24SE3R307NDFA.pdf
Availability of S24SE3R307NDFA
QUANTITY
S24SE3R307NDFA Order Process
Ship out your order
Specifications of S24SE3R307NDFA
Internal Part NumberEIS-S24SE3R307NDFA
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)9V
Voltage - Input (Max)36V
Voltage - Output 13.3V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)7.5A
Power (Watts) - Manufacture Series30W
Voltage - Isolation1.6kV (1600V)
Package / Case6-DIP Module
Size / Dimension1.00" L x 1.00" W x 0.40" H (25.4mm x 25.4mm x 10.2mm)
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Efficiency88%
Power (Watts) - Max25W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S24SE3R307NDFA
Related LinksS24SE3R, S24SE3R307NDFA Datasheet, Delta Electronics Distributor
S24SE3R307NDFA Details Description
Related parts for S24SE3R307NDFA
DC/DC CONVERTER 75W 5V OUTPUT datasheet.pdf
IC LOGARITHM CONV 160DB 14-TSSOP datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 1.5A 16TQFN datasheet.pdf
CAP CER 4.3PF 50V NP0 1206 datasheet.pdf
CAP MICA 390PF 1% 100V 1812 datasheet.pdf
CONN FPC 75POS 0.30MM R/A datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
TVS DIODE 198VWM 319.8VC P600 datasheet.pdf
BERGSTIK II 0.100" DUAL ST datasheet.pdf
RES CHAS MNT 20 OHM 1% 5W datasheet.pdf
CAP FILM 4.7NF 10% 630VDC datasheet.pdf
CAP ALUM 12UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf