Spansion S29VS064RABBHI010
S29VS064RABBHI010 picture photo
Mfg. Part Number
S29VS064RABBHI010
Brief Description
IC FLASH 64MBIT 108MHZ 44VTBGA
Datasheet Download
S29VS064RABBHI010.pdf
Availability of S29VS064RABBHI010
QUANTITY
S29VS064RABBHI010 Order Process
Ship out your order
Specifications of S29VS064RABBHI010
Internal Part NumberEIS-S29VS064RABBHI010
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package420
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyMemory
SeriesVS-R
PackagingTray
Memory Size64M (4M x 16)
Speed108MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply1.7 V ~ 1.95 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case44-VFBGA
Supplier Device Package44-VTBGA (7.5x5)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S29VS064RABBHI010
Related LinksS29VS064, S29VS064RABBHI010 Datasheet, Spansion Distributor
S29VS064RABBHI010 Details Description
Related parts for S29VS064RABBHI010
CONN HEADER 32POS 2MM GOLD SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 9POS 1MM SMD TIN datasheet.pdf
DUCT SOLID NOHO WHT 1X2"(6=6') datasheet.pdf
CONN EDGECARD 110PS DIP .050 SLD datasheet.pdf
IC FLASH 128MBIT 108MHZ 16SO datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC datasheet.pdf