Vishay/BCcomponents S391K29X7RP65L7R
S391K29X7RP65L7R picture photo
Mfg. Part Number
S391K29X7RP65L7R
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 390PF 2KV X7R RADIAL
Datasheet Download
S391K29X7RP65L7R.pdf
Availability of S391K29X7RP65L7R
QUANTITY
S391K29X7RP65L7R Order Process
Ship out your order
Specifications of S391K29X7RP65L7R
Internal Part NumberEIS-S391K29X7RP65L7R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesS
PackagingBulk
Capacitance390pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated2000V (2kV)
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension-
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S391K29X7RP65L7R
Related LinksS391K29X, S391K29X7RP65L7R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
S391K29X7RP65L7R Details Description
Related parts for S391K29X7RP65L7R
IC TXRX 3.3V EIA/TIA-562 28-SSOP datasheet.pdf
MODULE LVDT CONDITIONING DINRAIL datasheet.pdf
FUSE GLASS 20A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
DISPLAY 1DGT GREEN 0.40" CA datasheet.pdf
RES 510K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROCESS 100-240V datasheet.pdf
FIXED IND 560UH 187MA 4.8 OHM TH datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 140POS .100" datasheet.pdf