Vishay/BCcomponents S681K29X7RN6TJ6R
S681K29X7RN6TJ6R picture photo
Mfg. Part Number
S681K29X7RN6TJ6R
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 680PF 1KV X7R RADIAL
Datasheet Download
S681K29X7RN6TJ6R.pdf
Availability of S681K29X7RN6TJ6R
QUANTITY
S681K29X7RN6TJ6R Order Process
Ship out your order
Specifications of S681K29X7RN6TJ6R
Internal Part NumberEIS-S681K29X7RN6TJ6R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesS
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance680pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.295" Dia (7.50mm)
Height - Seated (Max)0.453" (11.50mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S681K29X7RN6TJ6R
Related LinksS681K29X, S681K29X7RN6TJ6R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
S681K29X7RN6TJ6R Details Description
Related parts for S681K29X7RN6TJ6R
RES 3.09 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC OPAMP GP 5.9MHZ 8SOIC datasheet.pdf
SENS FIBER FLUORINE COAT M6 datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 250V RADIAL datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 5% 10V AXIAL datasheet.pdf
CABLE CONN 3POLE datasheet.pdf
BIT D'VERSIBIT .375X.187X36.00" datasheet.pdf
CABLE 35POS .100 JUMPER 9 INCH datasheet.pdf
750 TB PLU PLU HOOK/E datasheet.pdf
RES SMD 22.6 OHM 0.5% 1/4W 0603 datasheet.pdf
OSC XO 8.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf