Vishay/BCcomponents S820J33SL0P6UK5R
S820J33SL0P6UK5R picture photo
Mfg. Part Number
S820J33SL0P6UK5R
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 82PF 2KV SL RADIAL
Datasheet Download
S820J33SL0P6UK5R.pdf
Availability of S820J33SL0P6UK5R
QUANTITY
S820J33SL0P6UK5R Order Process
Ship out your order
Specifications of S820J33SL0P6UK5R
Internal Part NumberEIS-S820J33SL0P6UK5R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesS
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance82pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated2000V (2kV)
Temperature CoefficientSL
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.335" Dia (8.50mm)
Height - Seated (Max)0.492" (12.50mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S820J33SL0P6UK5R
Related LinksS820J33S, S820J33SL0P6UK5R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
S820J33SL0P6UK5R Details Description
Related parts for S820J33SL0P6UK5R
RES 115K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CARD EDGE 48POS DL .125X.250 BLK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .125 EXTEND datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 24V datasheet.pdf
RES 10 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
DIN RAIL 35MMX15MM SLOTTED 1M datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 4POS PIN datasheet.pdf
CONN PLUG 15POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 5A 240VAC 28VDC datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 20POS GOLD datasheet.pdf