Mallory Sonalert Products SCE016SD2DP3B
SCE016SD2DP3B picture photo
Mfg. Part Number
SCE016SD2DP3B
Brief Description
BUZZ VDC 2KHZ SLOW DBL PULSE
Datasheet Download
SCE016SD2DP3B.pdf
Availability of SCE016SD2DP3B
QUANTITY
SCE016SD2DP3B Order Process
Ship out your order
Specifications of SCE016SD2DP3B
Internal Part NumberEIS-SCE016SD2DP3B
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Sound File2000 Hz Slow Double Pulse
Voltage - Rated-
Voltage Range6 ~ 16V
Frequency2kHz
Operating ModeDouble Pulse, Slow
Sound Pressure Level65dB @ 6V, 61cm
Current - Supply40mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
TerminationTerminal Block
Size / Dimension42.9mm Dia x 38.4mm H
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SCE016SD2DP3B
Related LinksSCE016, SCE016SD2DP3B Datasheet, Mallory Sonalert Products Distributor
SCE016SD2DP3B Details Description
Related parts for SCE016SD2DP3B
LED T-5MM SGL 585NM YLW DIFF PCB datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST DUAL 20SOP datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 10POS STR 7.5MM datasheet.pdf
IC BUFFER 1.8V 25BIT SOT536-1 datasheet.pdf
CAP CER 10PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
RES MO 1W 36 OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
ENCODER KIT INCREMENT 3CH 500CPR datasheet.pdf
PROXIMITY SENSOR 8MM datasheet.pdf
CAP TANT 1.2UF 10% 75V AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM L-TAB datasheet.pdf
CONN RCPT 13POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS WALL MNT SKT datasheet.pdf