Mallory Sonalert Products SCE028LD3MG3B
SCE028LD3MG3B picture photo
Mfg. Part Number
SCE028LD3MG3B
Brief Description
BUZZ VDC 2.9KHZ MULTI-TONE
Datasheet Download
SCE028LD3MG3B.pdf
Availability of SCE028LD3MG3B
QUANTITY
SCE028LD3MG3B Order Process
Ship out your order
Specifications of SCE028LD3MG3B
Internal Part NumberEIS-SCE028LD3MG3B
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Sound File2900-3000 Hz Multi-Tone MG3
3D ModelSCES.igsSCES.stp
TechnologyPiezo (Programmable)
Input TypeDC
Voltage - Rated-
Voltage Range16 ~ 28V
Frequency2.9kHz ~ 3kHz
Operating ModeProgrammable, Pin Selectable
Sound Pressure Level85dB @ 16V, 61cm
Current - Supply40mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypePanel Mount
TerminationTerminal Block, Wire Leads
Size / Dimension-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SCE028LD3MG3B
Related LinksSCE028, SCE028LD3MG3B Datasheet, Mallory Sonalert Products Distributor
SCE028LD3MG3B Details Description
Related parts for SCE028LD3MG3B
CONN HEADER RT/A .100 4POS 30AU datasheet.pdf
FIXED IND 36NH 320MA 403 MOHM datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 1.6A 250VAC RADIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPST-NO 15A 125V datasheet.pdf
FUSE BLOCK BLADE 125V 15A PCB datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
025 G 16POS CAP ASSY W TO W datasheet.pdf
CAP CER 820PF 2KV RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
Crystal 27.0000MHz 20ppm 18pF 50 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf