Mallory Sonalert Products SCE048LD2MG7B
SCE048LD2MG7B picture photo
Mfg. Part Number
SCE048LD2MG7B
Manufacturer
Product Category
Buzzers
Brief Description
BUZZER PIEZO 42.9MM PANEL MOUNT
Datasheet Download
SCE048LD2MG7B.pdf
Availability of SCE048LD2MG7B
QUANTITY
SCE048LD2MG7B Order Process
Ship out your order
Specifications of SCE048LD2MG7B
Internal Part NumberEIS-SCE048LD2MG7B
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelSOL1.igsSOL1.satSOL1.stp
Standard Package1
Category Audio Products
FamilyBuzzers
SeriesSCE
PackagingBulk
Driver CircuitryIndicator, Internally Driven
TechnologyPiezo
Input TypeDC
Voltage - Rated-
Voltage Range28 ~ 48V
Frequency2kHz
Operating ModeContinuous, Ding Dong
Sound Pressure Level85dB @ 28V, 61cm
Current - Supply40mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
WashableNo
Port LocationTop
Mounting TypePanel Mount
TerminationWire Leads
Size / Dimension42.9mm Dia x 48.3mm H
Capacitance @ Frequency-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SCE048LD2MG7B
Related LinksSCE048, SCE048LD2MG7B Datasheet, Mallory Sonalert Products Distributor
SCE048LD2MG7B Details Description
Related parts for SCE048LD2MG7B
CONN IC DIP SOCKET 32POS GOLD datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 512KB FLASH 100TQFP datasheet.pdf
VARISTOR 170V 800A DISC 5MM datasheet.pdf
SWITCH INTERLOCK SPDT SLOW ACT datasheet.pdf
OSC XO 40.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
5+5 WAY HORIZ PIN HEADER datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 28V 150W datasheet.pdf