Vishay/Vitramon VJ0805D112FLXAR
VJ0805D112FLXAR picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D112FLXAR
Brief Description
CAP CER 1100PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D112FLXAR.pdf
Availability of VJ0805D112FLXAR
QUANTITY
VJ0805D112FLXAR Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D112FLXAR
Internal Part NumberEIS-VJ0805D112FLXAR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1100pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D112FLXAR
Related LinksVJ0805D, VJ0805D112FLXAR Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D112FLXAR Details Description
Related parts for VJ0805D112FLXAR
MMIC AMP 2.6GHZ SOT363 datasheet.pdf
HANDTOOL KIT MODULAR PLUG datasheet.pdf
CONN HT SHRK CBL ASMB 45DEG SZ24 datasheet.pdf
RES 200 OHM 10W 10% AXIAL datasheet.pdf
FAN AXIAL 92.5X25MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 50W datasheet.pdf