Amphenol Pcd SCM143000L
SCM143000L picture photo
Mfg. Part Number
SCM143000L
Brief Description
CONN TERM BLK 14POS 5.08MM ANGLE
Datasheet Download
SCM143000L.pdf
Availability of SCM143000L
QUANTITY
SCM143000L Order Process
Ship out your order
Specifications of SCM143000L
Internal Part NumberEIS-SCM143000L
Positions Per Level14
Pitch0.200" (5.08mm)
Mating OrientationAngled
Current20A
Voltage300V
FeaturesInterlocking (Side), Lever Actuated
ColorBlack
Operating Temperature125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SCM143000L
Related LinksSCM14, SCM143000L Datasheet, Amphenol Pcd Distributor
SCM143000L Details Description
Related parts for SCM143000L
IC I/O EXPANDER CAN 8B 14DIP datasheet.pdf
Connector Receptacle 3 Position 0.100" (2.54mm) Gold or Gold, GXT Through Hole datasheet.pdf
RES SMD 316K OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
RES 26.7K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 28VWM 45.4VC SOD123 datasheet.pdf
RES 29.4K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 0.4VA 20V datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 1.5A 10WSON datasheet.pdf
GUIDE RAIL 160MM LIGHT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100" datasheet.pdf