Bel Fuse Inc. SCRH4D28-820
SCRH4D28-820 picture photo
Mfg. Part Number
SCRH4D28-820
Brief Description
FIXED IND 82UH 570MA 914 MOHM
Datasheet Download
SCRH4D28-820.pdf
Availability of SCRH4D28-820
QUANTITY
SCRH4D28-820 Order Process
Ship out your order
Specifications of SCRH4D28-820
Internal Part NumberEIS-SCRH4D28-820
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesSCRH4D28
Material - Core-
Inductance82µH
Tolerance±30%
Current Rating570mA
Current - Saturation320mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)914 mOhm Max
Operating Temperature-
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.205" L x 0.205" W (5.20mm x 5.20mm)
Height - Seated (Max)0.118" (3.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SCRH4D28-820
Related LinksSCRH4D, SCRH4D28-820 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
SCRH4D28-820 Details Description
Related parts for SCRH4D28-820
IC DRIVER OCTAL HISIDE 36PWRSOIC datasheet.pdf
IC DDR2 SDRAM 1GBIT 3.75NS 92BGA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
SENSOR 50PSI 9/16-18UNF .5-4.5V datasheet.pdf
IC AUDIO PWM PROC 48TQFP datasheet.pdf
Connector Receptacle 20 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
HFR NICU NRS CPSA RL datasheet.pdf
HOOD COVER 7POS BLACK datasheet.pdf
RES 6.026K OHM 0.6W 0.1% RADIAL datasheet.pdf