API Delevan SDS130R-563M
SDS130R-563M picture photo
Mfg. Part Number
SDS130R-563M
Brief Description
FIXED IND 56UH 750MA 680 MOHM
Datasheet Download
SDS130R-563M.pdf
Availability of SDS130R-563M
QUANTITY
SDS130R-563M Order Process
Ship out your order
Specifications of SDS130R-563M
Internal Part NumberEIS-SDS130R-563M
Material - CoreFerrite
Inductance56µH
Tolerance±20%
Current Rating750mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)680 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Frequency - Test1MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.500" L x 0.398" W (12.70mm x 10.10mm)
Height - Seated (Max)0.118" (3.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SDS130R-563M
Related LinksSDS130, SDS130R-563M Datasheet, API Delevan Distributor
SDS130R-563M Details Description
Related parts for SDS130R-563M
TRANS PNP 70V 2A SOT-223 datasheet.pdf
CONN RECEPT 7POS MTA-156 22AWG datasheet.pdf
CONN SOCKET MACH 20-26AWG 10GOLD datasheet.pdf
IC RS485/422 TRANS QUAD 16-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 118 OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
CONN RCPT 30POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 3.3PF 25V C0G 0201 datasheet.pdf
CAP CER 0.033UF 100V X5R 0805 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 15 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CAP CER 360PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf